County Cup Fixtures involving NLFL sides Saturday 2nd December 2017 kick off 1.00pm

Saturday Intermediate Trophy 3rd round
Birstall United Social Reserves v Wymeswold FC
Falcons FC v Barrow Town Reserves
TBC v Thringstone Miners Welfare
Saturday Trophy 3rd round
Kegworth Imperial v Cosby United Reserves
Shepborough United v Shelthorpe Dynamo
Sileby Victoria v Northfield Emerald 2013
Saturday Vase 3rd round
Asfordby Development v Whetstone Athletic Reserves
Birstall Old Boys v Leicester Three Lions Reserves
Clawson Kings v AFC Andrew
Market Bosworth v Forest East
Shepshed Amateurs Reserves v Label Apeel
Wymeswold FC Reserves v Bottesford FC Reserves

 

County Cup Results involving NLFL sides Saturday 4th November 2017

Saturday Intermediate Trophy 2nd round
Birstall Royal British Legion First  2  4 Falcons First
FC Wymeswold First  3  1 Castle Donington First (Sat)
North Kilworth Sports First  4  0 East Leake First
Sutton Bonington First  2  4 Barrow Town Reserves
Thringstone Miners Welfare First (Saturd  p  p Oakham United Reserves
Thurnby Rangers First  2  1 Greenhill Y C First
Saturday Trophy 2nd round
Shelthorpe Dynamo First  4  3 Desford Development
Greenhill Y C Reserves  3  4 Lutterworth Athletic Development
Kegworth Imperial First  3  1 North Kilworth Sports Reserves
Mountsorrel Amateurs Reserves  3  5 Shepborough United First
Whetstone Juniors Athletic (Seniors)  0  3 Sileby Victoria First
Saturday Vase 2nd round
AFC Andrews First  3  2 Greenhill Y C ‘A’
Clawson Kings CK FC  6  2 Loughborough “A” Team
Market Bosworth Town  5  4 Thringstone Miners Welfare Reserves
Measham Welfare Adults Reserves  0  7 Leicester Three Lions Reserves
Mountsorrel First  0  10 Label Apeel First
Narborough Foxes Seniors (First)  p  p Bottesford Reserves
North Kilworth Sports Victoria  1  2 Birstall Old Boys First
Quorn Rangers First  0  2 Asfordby Development
Shepshed Amateurs Reserves  1  0 Glen Villa Reserves
Woodhouse Imperial Reserves  1  6 FC Wymeswold Reserves

County Cup Results Saturday 30th September 2017

Saturday Intermediate Trophy 1st round
Anstey Town 0 3 Falcons FC
Castle Donington 6 aet 5 Mountsorrel Amateurs
Caterpillar 3 1 Sutton Bonington Academicals
Cossington Saints 2 10 Thurnby Rangers
East Leake 3 1 Lutterworth Town Reserves
Greenhill Y C 3 2 Cosby United
Sporting Markfield 3 4 Cottesmore Amateurs S & S Reserves
Thringstone Miners Welfare 6 2 Rothley Imperial
Saturday Trophy 1st round
Belton Villa 3 4 Greenhill Y C Reserves
FC Coalville 2 3 Northfield Emerald 2013
FC Polonia 2 6 Sileby Victoria
Kegworth Imperial 5 0 St Patricks
Lutterworth Athletic Development 7 0 Loughborough Emmanuel
Measham Welfare 1 10 Queniborough
Mountsorrel Amateurs Reserves 3 0 Ashby Road
Old Aylestone 2013 4 1 Bottesford
Shelthorpe Dynamo 11 1 Woodhouse Imperial
Shepborough United 4 1 Loughborough United
Whetstone Athletic 2 0 Shepshed Amateurs
Saturday Vase 1st round
East Leake Robins 4 2 Castle Donington Reserves
Loughborough United Reserves 2 3 Loughborough “A” Team
Ravenstone United 0 8 Leicester Three Lions Reserves

 

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close